od BH dne 20.05.2024 v 23:09
Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Sokol Lanžhot 1:3 (0:3)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Sokol Lanžhot 1:3 (0:3), 26. kolo MSD-D, neděle 19 5. 2024, Pelhřimov.

Branky: 90. Vopálenský - 24. a 29. Burac, 37. Balážik.

Rozhodčí: Dárius Brezáni - Karel Kříž, Jan Vařacha.
Delegát: Peřinka
ŽK: 4:2.
ČK: 0:1.
280 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Homolka, Rajtmajer, Hotovec, Vacek (46. Viktora) - Zacha (89. Morava A.), Poul (89. Horák), Niederle, Morava F. (76. Vopálenský) - Adam (46. Fikar), Jiřík.

Zkušenější hosté začali v Pelhřimově lépe. Již ve 12. minutě musel proti střele hostujícího útočníka zasahovat Leška. Ve 24. minutě již byli hosté úspěšní. Domácí doplatili na nedůraz při bránění a Burac vstřelil první branku 0:1. Než se stačili hostitelé vzpamatovat a vymyslet odpověď, navýšil soupeř vedení. A to ve 29. minutě, když se po akci po levé straně podruhé prosadil Burac. Ve 32. minutě si domácí vybojovali rohový kop. Hostujícího gólmana ale neohrozili. Centrovaný míč odhlavičkovali obránci Lanžhota a nepřipustili ani dorážku. Domácí naopak ve 37. minutě inkasovali potřetí. Balážik z pravé strany přehodil domácího gólmana. Na snížení stavu se Pelhřimovští do konce první půle nezmohli.

Do druhé půle vstoupili domácí fotbalisté se dvěma změnami v základní sestavě. Vacka a Adama nahradili Viktora s Fikarem. V 51. minutě měl Lanžhot standardku po faulu domácích. Na jejím konci byl úspěšnější domácí brankář Leška. Dvě minuty na to nevyužili standardní situaci ani domácí, hrozbu gólu po rozehraném rohovém kopu hráči Lanžhota odvrátili. V 68. minutě mohl radovat kapitán domácího týmu, v cestě mu ale překážela tyč. Minutu na to zase hostující gólman nadvakrát zlikvidoval šanci domácích. Ani z následně zahrávaného rohového kopu domácí kýžený gól nevytěžili. V 74. minutě vybojoval rohový kop Fikar. Rozehrál jej Homolka, střelu Viktory ale hostující hráči vykopli téměř z brány. V 81. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hráč hostí a domácí tak měli zbývajících několik minut přesilovku. Jedinou branku za Pelhřimov vstřelil v 90. minutě důrazný Vopálenský. Na případné další snížení stavu již nezbývalo tolik času, což si i hosté takticky pohlídali. Pelhřimov tak nakonec nebral ani jeden bod.

Trenér Richard Zeman: "Dostali jsme strašně lehké góly, sami se na ně přitom nadřeme. Soupeř byl kvalitní, ale myslím, že sám byl překvapen, jak jednoduše k vítězství na hřišti zachraňujícího se týmu přišel."

Nejlepšími hráči tohoto utkání byli zvoleni stopeři obou týmů Tomáš Milota a domácí Adam Hotovec.