od BH dne 03.06.2024 v 17:37
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Zbrojovka Brno B 1:2 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Zbrojovka Brno B 1:2 (0:1), 28. kolo MSD-D, neděle 2.6.2024, Pelhřimov.

Branky: 69. Morava F. - 33. Černý, 79. Vit.

Rozhodčí: Vařacha - Kříž, Švehla.
Delegát: Karas.
ŽK: 4:1
234 diváků.

Sestava: Leška - Homolka, Hotovec, Šimon, Viktora - Zacha (46. Morava F.), Niederle (82. Adam), Poul, Fikar (82. Vopálenský) - Jiřík, Fialka (94. Vacek).

V neděli se v Pelhřimově představila juniorka brněnské Zbrojovky. Ve 3. minutě fauloval Šimon a hosté měli první standardní situaci. Povedený centr zamířil do vápna, jsem se domácím povedlo situaci ubránit a hosty vytlačili na jejich polovinu. V 6. minutě se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Jiřík, v zádech měl hostujícího kapitána a ten stačil finální střelu zblokovat. V 15. minutě měli Pelhřimovští rohový kop, brankář hostí cetr vyboxoval před sebe. Zbrojovka šla do brejku, na jehož konci byl domácí brankář Leška. Hosté sice měli míč na svých kopačkách více, ale to nezabránilo Niederlemu ve 22. minutě zakončit, bohužel pro domácí šla střela těsně vedle tyče. O minutu později musel zasahovat opět hostující brankář, když po dlouhém autu Fikara hlavičkoval Zacha. Udeřilo však na druhé straně, ve 33. minutě hosté zakombinovali po pravé straně a střelou pod břevno se trefil Černý. Domácí se nevzdávali, ale do konce první půle se již nic vážnějšího nestalo.

Druhá půle začala velikou šancí domácího týmu, hlavičku Šimona ale Hložánek chytá. Ve 49. minutě měl na noze vyrovnání Morava, bohužel pro domácí se neprosadil. V 60. minutě měli domácí další šanci, v koncovce opět selhali. Pár vteřin poté hosté faulovali na levé straně před vápnem a domácí měli standardku, střelu Niederleho před dorážkou hosté zblokovali na roh. V 64. minutě střelu stopera Šimona hostující gólman chytil. V 69. minutě domácí zužitkovali tlak a Morava vyrovnal na 1:1. V 76. minutě vybojoval Morava roh, který gólově zůstal ze strany domácích nevyužit. V 79. minutě přišel pro domácí šok, Vit vrátil tečovanou střelou Zbrojovce opět vedení - 1:2. Domácí se v závěrečných minutách ještě nadechli k náporu, vyrovnávající branku se jim ale již vstřelit nepodařilo.

Trenér Richard Zeman: O výsledku rozhodla vítězná pohoda už postupující rezervy Zbrojovky. Když se daří, tak vám do brány spadne všechno, v opačném případě na vás padne i hajzl. V první půli jsme hráli ze zataženého bloku a gól jsme dostali vzápětí po naší nadějné šanci. Soupeř nám kromě toho jednou vyjel z našeho nezvládnutého rohu, tam jsme měli štěstí, ale dvě šance jsme do půle měli taky.
Po přestávce jsme vysunuli napadání a za silného deště na podmáčeném trávníku začali hosté vzadu kupit chyby. Proměnili jsme až čtvrtou vyloženou příležitost a nadechovali se k závěrečnému náporu v touze po tříbodovém zisku, když nám doplachtila do sítě smolně tečovaná střela stopera. Z této rány jsme se už nevzpamatovali a Zbrojovka potvrdila roli favorita. My jsme odešli ze hřiště se vztyčenou hlavou, kluci předvedli výborný výkon. V kabině vládne pozitivní atmosféra a věřím, že závěr soutěže zvládneme vítězně.

Hráči utkání byli zvoleni za hosty gólman Michal Hložánek a z domácí družiny bojovníků byl vybrán jediný úspěšný střelec Filip Morava.