od BH dne 18.06.2024 v 20:49
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC PBS Velká Bíteš 3:3 (1:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC PBS Velká Bíteš 3:3 (1:1), 30. kolo MSD-D, sobota 15.6.2024, Pelhřimov.

Branky: 44. Poul (PK), 52. Hotovec, 63. Fikar - 6. Novotný, 50. Hlucháň, 56. Moučka.

Rozhodčí: Votava - Matulík, Švehla.

Delegát: Kratochvíl.

ŽK: 4:3.

ČK: 0:1.

258 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech - Homolka, Hotovec, Vacek, Viktora - Morava F. (79. Vopálenský), Niederle, Zacha (46. Fikar), Poul - Jiřík (85. Šťásek), Fialka (67. Adam).

V posledním utkání této sezóny přivítali Pelhřimovští na svém hřišti další tým z Vysočiny, Velkou Bíteš. Jako první se sice ke standardní situaci dostali domácí, když ve 3. minutě zahrávali rohový kop. Na dlouhý centr nikdo z domácích nedosáhl a ve hře pokračovali hosté. Tři minuty na to přišel pro domácí šok, hosté se ujali po rozehraném rohovém kopu vedení 0:1. V 8. minutě mohl vyrovnat Niederle, avšak hostující gólman jeho střelu chytil. Ve 12. minutě hosté faulovali a rozehrávali domácí. Niederle poslal centr do vápna, hlavičku následně chytil opět gólman Bíteše. V 18. minutě měli domácí výhodu dvou rohů po sobě, ani jeden gólově nevyužili. Stejné standardní situace k brance nevedly ani na druhé straně ve 22. minutě. Ve 40. minutě domácí pěkně zakombinovali, ke koncovce se nedostali a Jiřík vybojoval alespoň roh. Centr do vápna poslal Niederle, následné zakončení bylo mimo bránu. Ve 44. minutě museli hosté zatáhnout za záchrannou brzdu, gólman Bíteše stáhl k zemi Jiříka a následoval pokutový kop, který bezpečně proměnil Poul 1:1.

Druhou půli začali lépe hosté, v 50. minutě strhli vedení opět na svou stranu, a to po akci po levé straně 1:2. Domácí naštěstí vyrovnali vzápětí, když konečně zužitkovali rohový kop, hlavou se v 51. minutě trefil Hotovec 2:2. V 57. minutě Pelhřimov opět inkasoval, na 2:3 se trefil Moučka. Domácí tým se ale nevzdával. V 62. minutě postupoval sám na bránu Jiřík, byl nedovoleně zastaven a hostující Mrňa uviděl červenou kartu. Přesilovku využili Pelhřimovští v 63. minutě, když na 3:3 vyrovnal Fikar. Černobílí se sice snažili až do poslední chvíle strhnout vedení zpět na svou stranu, to se jim již bohužel nepodařilo. I s ohledem na výsledky dalších divizních zápasů bod z tohoto utkání na záchranu soutěže nestačil a Pelhřimov tak bude v příštím roce hrát Krajský přebor Vysočiny. Záchranu v posledním kole obhájily Tasovice a Břeclav.

Trenér Richard Zeman k utkání: Tenhle zápas nerozhodl, svůj osud jsme si takříkajíc nalomili už předtím. Měli jsme proti sobě hodně zdatného soupeře, který se hned třikrát v zápase ujal vedení. Myslím, že se na nás výrazně podepsal fakt, kdy jsme závěr sezony dohrávali bez obou stoperů. To mělo rozhodně klíčový vliv na to, že jsme inkasovali více branek, než by bylo v naší situaci potřeba. Náš výkon byl doslova heroický, výborný, hlavně v ofenzivě nesmírně kvalitní. Podařilo se nám půlhodinku před koncem vyrovnat na tři tři, navíc jsme měli po vyloučení hráče Bíteše k dispozici ještě docela dlouhou přesilovku. Šance jsme si vypracovali, v tom problém určitě nebyl, ale další gól už nepadl. Nicméně Břeclav i Tasovice nezaváhaly, takže ve finálovém součtu by naše případná výhra stejně nic neřešila. Po závěrečném hvizdu jsme byli samozřejmě všichni hodně smutní. Hned po roce se vracíme do krajského přeboru, což jsme nechtěli. Stále jsme věřili v záchranu. V posledním kole už ale bylo pozdě bycha honiti, záchranu jsme neměli ve vlastních rukách, museli jsme spoléhat také na pomoc jiných...