od BH dne 10.06.2024 v 18:34
Muži | FCS Stará Říše - FK Maraton Pelhřimov 2:3 (1:2)

Muži | FCS Stará Říše - FK Maraton Pelhřimov 2:3 (1:2), 29. kolo MSD-D, neděle 9. 3. 2024, Stará Říše.

Branky: 45. Tupik, 75. Kryštůfek - 8. a 48. (PK) Poul, 38. Fikar.

Rozhodčí: Landsman - Rygl, Daniel.
Delegát: Briksa.
ŽK: 3:5.
325 diváků.

Sestava: Pech - Homolka, Hotovec, Vacek, Viktora - Morava F. (93. Morava A.), Poul, Niederle, Fikar (86. Adam) - Fialka (76. Zacha), Jiřík (86. Vopálenský).

Předposlední utkání sezóny sehráli pelhřimovští fotbalisté ve Staré Říši. Již ve třetí minutě vybojoval Morava rohový kop. Po centru Niederleho střílel Fialka, jehož zakončení vykopl obránce domácích z brankové čáry. V 8. minutě se hosté zaradovali. Střelecky se prosadil Poul a Pelhřimov se ujal vedení 0:1. Dvě minuty na to měli hosté další roh, Niederle ale střílel těsně vedle šibenice domácí brány. Ve 12. minutě zahráli domácí tzv. "malou domů" a následovala další standardní situace pro hostující celek. Po spolupráci Niederle - Poul letěla střela nad bránu Říše. Ve 14. minutě fauloval Hotovec a standardku měli i domácí. Pozorní hosté míč vyvezli na druhou polovinu hřiště. Po dalším rohu hostí v 21. minutě musel zasahovat proti zakončení domácí brankář a byl úspěšný. Dvě minuty na to další rohový kop Pelhřimov opět gólově nevyužil. Střela Moravy mířila těsně vedle. Ve 27. minutě zaútočili i domácí a Poul musel míč ukopnout na roh. Standardku si Pelhřimov pohlídal a obránci odhlavičkovali míč před sebe. Následoval útočný faul domácích a rozehrával tak Pelhřimov směrem od své branky. Ve 28. minutě přišla "trojšance" Pelhřimova, hned třikrát za sebou se rozezvonila konstrukce brány za zády Dutky. Ve 30. a 33. minutě měli Pelhřimovští rohové kopy, opět ale neskončily gólem. Ten přišel až ve 38. minutě, kdy se z dálky trefil Fikar - 0:2. Tři minuty před koncem první půle měli hosté již sedmý rohový kop v tomto utkání, signál nakrátko bohužel nevyšel. Naopak domácí zmrazili hosty těsně před odchodem do kabin, kdy snížil na 1:2 Tupik.

Do druhé půle nastoupil Pelhřimov ve stejné sestavě jako od začátku. Ve 49. minutě fauloval domácí Čížek v pokutovém území a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop pro Pelhřimov. Z něj se neomylně trefil Dan Poul - 1:3. V 56. minutě fauloval Hotovec a uviděl žlutou kartu. Domácí rozehráli dlouhý centr, následnou střelu zprava ale Pech bez problémů chytil. V 67. minutě faulovali domácí dvakrát po sobě a rozehrával tak Pelhřimov. Útočná akce, kterou založili, k zakončení nevedla. V 75. minutě přišla studená sprcha pro hosty, domácí snížili na rozdíl jediné branky - po standardní situaci se trefil Kryštůfek - 2:3. Maratonci si ale výsledek již pohlídali, obětavě a pozorně bránili a domácí k ničemu vážnějšímu do konce utkání nepustili. Zaslouženě si tak odvezli plný bodový zisk.

Bohužel pro Pelhřimov s ohledem na výsledky dalších divizních zápasů se rozhodnutí o záchraně v soutěži či pádu o stupeň níž o týden odkládá. Rozhodovat se bude v posledním kole, kdy byl nařízen ŘK Morava jednotný začátek v sobotu od 17:00 hodin. Na domácím hřišti přivítáme Velkou Bíteš.

Trenér Richard Zeman: "První půli jsme hráli výborně a měli jsme jít do kabin minimálně za stavu 3:0. Místo toho si necháme dát gól ve druhé minutě nastavení. To nás znejistilo pro druhou půli, přestože jsme zpět navýšili náskok. Ale po snížení ze standardní situace jsme se o vítězství báli. Žijeme a zůstáváme ve hře do posledního kola, v němž nás doma čeká kombinačně výborná Velká Bíteš."