od mates dne 28.05.2024 v 16:21
Muži | FC Velké Meziříčí - FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:2)

Muži | FC Velké Meziříčí - FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:2), 27. kolo MSD-D, neděle 26. 5. 2024, Velké Meziříčí.
Branky: 11. Raus, 86. Malata Mirek - 16. Fialka, 20. Jiřík.
Rozhodčí: Svoboda Patrik - Cieslar Ondřej, Kolář Jaroslav.
Delegát: Šišma Ondřej.
ŽK: 2:2.
210 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Homolka, Hotovec, Šimon, Viktora - Fialka, Poul, Zacha, Fikar - Morava F., Jiřík.

Základní sestava Pelhřimova doznala v utkání ve Velkém Meziříčí oproti té z minulého kola čtyř změn. Trenér Zeman nemohl oproti počítat například se stoperem Rajtmajerem. Zápas začal opatrně z obou stran. Jako první se ale osmělili hosté. V 5. minutě střílí Jiřík, gólman Meziříčí sice míč neudržel v náručí, hosté však byli na dorážku daleko. V 7. minutě odhlavičkoval míč na roh Hotovec a domácí tak měli první standardku, z níž ale úvodní branka utkání nepadla. Standardku měli o pár minut později i hosté, též ale byli neúspěšní. V 11. minutě zmrazil hosty Raus, když nejprve volný hráč po povedeném centru na zadní tyči úspěšný nebyl, zatím co dobíhající Raus již měl snadnou práci - 1:0. Hosté mohli odpovědět v 15. minutě, rohový kop ale nezužitkovali. Úspěšní byli o minutu později, když po centru Homolky vyrovnal Fialka - 1:1. Čtyři minuty nato přidali Pelhřimovští další branku, a to když vyběhnuvšího gólmana domácích chytře přehodil Jiřík - 1:2. Hosty tato branka nakopla, a byla z nich cítit touha po bodech. Rohový kop z 22. minuty zůstal gólově nevyužit. Naopak domácí mohli vyrovnat ve 31. minutě, když nejprve Leška vyrážel míč a domácí hráč následně střelou po zemi minul branku. Minutu před koncem první půle ještě Pelhřimovští měli standardní situaci na pravé straně, zakončení Fialky patičkou gólman Meziříčí chytil.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním vybojovat potřebnou výhru. Ve 49. minutě byl Poul nedovoleně zastaven Šutou a rozehrávali tak Pelhřimovští, vážnější gólovou šanci si bohužel z této situace nevytvořili. V 58. minutě se podruhé střelecky neprosadil Jiřík, hlavičkou trefil břevno. O chvíli později musel do akce Leška, zasahoval úspěšně proti střeleckému pokusu domácích. V 73. minutě měl gólovou pojistku na hlavě Zacha, ale branku těsně minul. I přes bojovnost a touhu po výhře hosté v závěrečných minutách bohužel inkasovali, v 86. minutě se trefil Malata Mirek a vyrovnal na 2:2. Tento stav vydržel na ukazateli skóre až do konce utkání. Pelhřimov si tak z Velkého Meziříčí odvezl pouze jeden bod.

Trenér Richard Zeman: "Začnu tím pozitivním. Konečně se nám prosadili útočníci, kteří byli našimi nejlepšími hráči, a to je dobrý signál pro finiš za záchranou. Skvělá byla reakce týmu po vedoucím gólu soupeře. Během deseti minut jsme výsledek otočili a celkově si myslím, že jsme v utkání byli o něco lepším týmem. Jenže to bohužel nedokážeme dohrát do kýženého vítězství. Netrefili jsme z malého vápna prázdnou bránu jako tříbodovou pojistku a pět minut před koncem inkasujeme z propadnutého míče, kdy kolem nejnebezpečnějšího hráče soupeře koukají tři naši obránci. Nestalo se nám to poprvé, je to trestuhodné a bude nás to stát všechny hodně sil, abychom z této šlamastyky vylezli neposkvrněni."